Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Patlıcan Çığırtma Tarifi

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Patlıcanları tam kesmeden, dilimliyoruz.

             
Patlıcan Çığırtma Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Tam kesmemeye dikkat ediyoruz. Ardından patlıcanları geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerini geçecek şekilde su dolduruyoruz.
             

         
                     
 
   Patlıcan Çığırtma Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

4 Adet Domates
  4 Adet Patlıcan
  5 Adet Sivri Biber
  Karabiber
  Kimyon
  Sıvıyağ
  Tuz
  Su

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Patlıcanları tam kesmeden, dilimliyoruz.
               
                Tam kesmemeye dikkat ediyoruz. Ardından patlıcanları geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerini geçecek şekilde su dolduruyoruz. Tuz da serpiyoruz. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletiyoruz.
               
                Ardından yıkayıp, kağıt havlu ile iyice kuruluyoruz. Patlıcanları kızartmak için, bir tencereye sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra patlıcanalrı tencereye alıyoruz. Kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları dikdörtgen cam fırın kabına alıyoruz.
               
                Diğer taraftan sivri biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Domateslerin de kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Ardından doğradığımız biberleri soteliyoruz. Biberler sotelendikten sonra üzerine domatesleri ekliyoruz.
               
                Kavurmaya devam ediyoruz. Domatesler de suyunu bıraktıktan sonra üzerine tuz, karabiber ve kimyon serpiyoruz. Biraz da su ekliyoruz. 1-2 dakika daha pişirdikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.
               
                Ardından fırın kabundaki patlıcanların üzerine hazırladığımız sosu gezdirerek döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 10 dakika kadar pişiriyoruz. Hazırladığımız patlıcan çığırtma tarifini sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

patlıcan çığırtma tarifi, oktay usta patlıcan çığırtma tarifi, patlıcan çığırtma tarifi oktay usta, patlıcan çığırtma oktay usta, patlıcan çığırtma tarifleri, patlıcan çığırtması, çığırtma yemeği, patlıcan çığırtma nasıl yapılır,  kolay sebze yemekleri oktay usta, çığırtma tarifi resimli, patlıcan oturtma oktay usta, oktay usta patlıcan kebabı, oktay usta patlıcan reçeli, oktay usta patlıcan musakka, kolay yemek tarifleri, yöresel yemek tarifleri, zeytinyağlı tarifler, oktay usta yeşil elma, oktay usta pratik sebze yemekleri, çığırtma tarifi kırşehir, özel tarifer, yemek sepeti, oktay usta patlıcan oturtma, sebze yemeği tarifleri oktay usta, oktay usta patlıcan salatası, oktay usta patlıcan kebabı fırında, salata tarifleri, meze tarifleri, ana yemek tarifleri, kolay yemekler oktay usta, oktay usta patlıcan yelpazesi, prtaik yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri,yemek oyunları, özel gün yemek tarifleri, kolay patlıcan çığırtma tarifi, sebze yemekleri, yemek tarifleri, sebze yemekleri tarifi, pratik sebze yemek tarifleri, patlıcan yemek tarifleri, oktay usta sebze yemeği tarifleri, küre tv, sebze yemeği tarifleri resimli, diyet sebze yemeği tarifleri, sebze yemeği tarifleri sitesi, etli sebze yemek tarifleri, diyet sebze yemekleri tarifleri

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon