Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Patlıcan Turşusu

Patlıcanları haşlayıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra ortalarını kesip yarıyoruz. Yeşil domates, beyaz lahana, havuç ve sarımsağı küçük bir ...

www.oktayustam.com

Malzemeler :

Patlıcan Turşusu
Patlıcan
Yeşil Domates
Kırmızı Biber
Lahana
Havuç
Sarımsak
Kereviz Sapı
Tuz

Suyu İçin:
Kaynamış Soğumuş 1 Litre Su
1 Çorba Kaşığı İri Tuz
1 Çay B. Sirke

Hazırlanışı :




Patlıcanları haşlayıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra ortalarını kesip yarıyoruz. Yeşil domates, beyaz lahana, havuç ve sarımsağı küçük bir şekilde doğrayıp harmanlıyoruz. Patlıcanların içine bu harçtan dolduruyoruz.




Kırmızı biberlerden kalın parçalar kesip patlıcanların üzerine koyuyoruz. Kereviz saplarını kaynar suya sokup çıkartıyoruz. Kaynar sudan sonra soğuk suya sokup çıkartıyoruz. Yumuşayan kereviz sapları ile patlıcanları bağlıyoruz.




Cam bir kavanoza dolduruyoruz. Kavanozda boş yerler kalırsa yeşil domatesle doldurabiliriz. Üzeri için su kaynatıyoruz. su kaynadıktan sonra tuzunu ekleyip tuz eriyene kadar kaynatmaya devam ediyoruz.



Suyun altını kapatıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra sirkesini ekleyip karıştırıyoruz. Hazırladığımız suyu turşunun üzerine döküyoruz.

afiyet olsun
Video
 


Oktay Usta'nın bugünkü konuğu; Sanatçı Yudum



Menüde; Zeytinyağlı köy kabağı, domates soslu tavuklu krep, balkabaklı gözleme börek,erikli browni ve patlıcan turşusu var.Yeşil Elma'da lezzetli ve pratik tariflerin yanı sıra hoş bir sohbet sizleri bekliyor...

Oktay Ustamızın bugünkü konuğu Türk Halk müziğinin güçlü seslerinden Sanatçı Yudum'du. İzleyenlere önce güzel sesiyle bir türkü sesledirdi.



Sonra sunulan ikramlardan başlayarak tarifleri yapmada ustamıza yardımda bulundu.



Konuğumuz ve ustamız Başbakanımızın vefat eden annesi Tenzile Hanım, baş sağlığı dilediler.



Konuğumuz bütün sempatisi ve güler yüzlülüğüyle programımıza renk kattı.


www.oktayustam.com 'da lezzetli ve pratik tariflerin yanı sıra hoş bir sohbet sizleri bekliyor...

 
Etiketler
yeşil elma, oktay usta, yudum, şarkıcı yudum, türkücü yudum, Zeytinyağlı Köy Kabağı tarifi, Domates Soslu Tavuklu Krep tarifi, Balkabaklı Gözleme Börek tarifi, börek tarifi, borek tarifi, Erikli Brovni, Erikli Brovni tarifi, Brovni tarifi, Patlıcan Turşusu, Patlıcan Turşusu tarifi, turşu tarifleri,

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon