Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Peynirli Hamur Kızartması Tarifi

Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine karbonatı ve tuzu serpiyoruz. Harmanlıyoruz.

Peynirli Hamur Kızartması Tarifi

 

Ortaya yumurtayı kırıyoruz. Yoğurdu boşaltıyoruz. Az da su döküyoruz. Ortadan başlayarak hamuru yoğurmaya başlıyoruz.

 
Peynirli Hamur Kızartması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Yoğurt
4 Su Bardağı Un
1 Adet Yumurta
1 Tatlı Kaşığı Karbonat
Tuz
Su
İç Harcı İçin:
Yumurta
Beyaz Peynir
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Garnitürü İçin:
Siyah Zeytin
Yeşil Zeytin
Kiraz Domates

 
Hazırlanışı:
 
Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine karbonatı ve tuzu serpiyoruz. Harmanlıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz.

Ortaya yumurtayı kırıyoruz. Yoğurdu boşaltıyoruz. Az da su döküyoruz. Ortadan başlayarak hamuru yoğurmaya başlıyoruz. Hamurun kıvamına göre azar azar su ilave edebilirsiniz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz.

Hazırladığımız hamurun üzerini kapatıp, 20 dakika kadar mayalanmaya bırakıyoruz. Mayalanan hamuru tezgaha alıyoruz. Üzerine un serpip, merdane yardımıyla ince olacak şekilde açıyoruz. Bir kaseye beyaz peyniri rendeliyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Elimizle yoğuruyoruz.

Hazırladığımız iç harcı şanti torbasına dolduruyoruz. Açtığımız hamurun kenarına şanti torbasından peyniri rulo şeklinde sıkıyoruz. Hamurun kenarına elimizle su sürüyoruz. Daha sonra hamurun uç kısmından başlayarak bir kat sarıyoruz. Ardından kenara tekrar su sürüyoruz.

Ve bir kat daha rulo şeklinde sarıyoruz. Bıçakla kenarından kesiyoruz. Bu şekilde 4 veya 5 rulo hamur çıkmış oluyoruz. Hamuru aynı şekilde hazırlıyoruz. Uzun rulo hamurları da bıçakla verev şeklinde 2 parmak kalınlığında kesiyoruz. Tencereye hamurları kızartmak için, sıvıyağ döküyoruz.

Yağ kızdıktan sonra küçük parçalı hamurları tencereye atıyoruz. Kızartıyoruz. Kızarttığımız hamurları havlu kağıt serdiğimiz tabağa alıyoruz. Hamurlar yağını bıraktıktan sonra servis tabağımıza alıyoruz. Yanında kiraz domates, siyah ve yeşil zeytinle servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

peynirli hamur kızartması tarifi, oktay usta peynirli hamur kızartması tarifi, peynirli hamur kızartması tarifi oktay usta, baharatlı hamur kızartması, hamur kızartması tarifi, peynirli yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, özel tarifler, yemek oyunları, pasta oyunları, nilay dorsa kimdir, oktay usta ve yeşil elma, soslu baharatlı hamur kızartması, küre tv, yemek sepeti, küre tv izle, nilay dorsa nerede, sebzeli kızartma, kızartma tarifleri, börek tarifleri, hamur işi tarifleri, tatlı tarifleri, nilşay dorsa ve yeni albümü, kolay hamur kızartması, pratik hamur kızartması, oktay usta yemek tarifleri, sebzeli papatya kızartması tarifi, aperatif yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon