Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Pırasalı Köfte Tarifi

Karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve karabiberini serpiyoruz. Köftenin kıvamına göre galeta unu koyuyoruz.

Pırasalı Köfte Tarifi

Karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve karabiberini serpiyoruz. Köftenin kıvamına göre galeta unu koyuyoruz. Köfte harcı malzemelerinin özdeşleşmesi için çok iyi yoğrulması gerekmektedir. Köfteleri yuvarlıyoruz. 
Pırasalı Köfte Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gr Kıyma
2 Adet Pırasa
1 Adet Yumurta
1 Tutam Maydanoz
Galeta Unu
Tuz
Karabiber
Garnitürü İçin:
Kanlıca Mantarı
2 Adet Soğan
2 Adet Yeşil Biber
2 Adet Kırmızı Biber
Sıvıyağ
Tuz
Karabiber

 
Hazırlanışı:
 

Pırasayı ince ince doğruyoruz. tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine pırasayı da ilave edip, soteliyoruz. Böylelikle pırasa yumuşamış olacaktır. Sotelediğimiz pırasayı soğumaya bırakıyoruz. Kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Üzerine soğuyan pırasayı döküyoruz.

Yumurtayı kırıyoruz. Maydanozu ince ince kıyıyoruz. Karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve karabiberini serpiyoruz. Köftenin kıvamına göre galeta unu koyuyoruz. Köfte harcı malzemelerinin özdeşleşmesi için çok iyi yoğrulması gerekmektedir. Köfteleri yuvarlıyoruz.

Üzerine bastırarak düzleştiriyoruz. Garnitürü hazırlamaya başlıyoruz. Mantarları dörde kesiyoruz. Biberlerin içini temizliyoruz. Küçük küçük doğruyoruz. Soğanları ince uzun olarak doğruyoruz. Tavaya sıvıyağ döküyoruz. Soğanları ve biberleri soteliyoruz.

Sotelenen soğan ve biberin üzerine mantarları ilave ediyoruz. Başka bir tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Ve köfteleri önlü arkalı kızartmaya başlıyoruz.

Servis tabağımıza mantarlı biberli karışımı boşaltıyoruz. Üzerine kızarttığımız köfteleri dizerek servise hazır hale getiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pırasalı köfte tarifi, pırasalı yemekler, pırasalı yemek tarifleri, pırasalı tarifler, lezzetli yemek tarifleri, yemekogren.com, oktay usta köfte tarifleri, köfte tarifi, köfte çeşitleri, süper köfte tarifi, süper yemek tarifleri, oktay usta pırasalı yemek tarifleri, köfte nasıl hazırlanır, oktay usta köfte tarifi, köfte tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon