Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Portakal Reçeli Pratik Tarifi

Portakalın kabuklarını rendeliyoruz.

Portakal Reçeli Pratik Tarifi

Ve küçük küpler haline doğruyoruz. Doğradığımız portakal dilimlerini geniş bir tencereye alıyoruz. Üzerine 1 kilo kadar şekeri gezdirerek döküyoruz. Ardından kalan portakalları doğruyoruz. 

Portakal Reçeli Pratik Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

4 Kilo Portakal
2 Adet Limon
3 Kilo Toz Şeker

 
Hazırlanışı:
 

Portakalın kabuklarını rendeliyoruz. Ayırdığımız kabukları kurabiye veya kek yaparken değerlendirebiliriz. Ardından portakalları elma dilimi şeklinde dilimliyoruz.

Ve küçük küpler haline doğruyoruz. Doğradığımız portakal dilimlerini geniş bir tencereye alıyoruz. Üzerine 1 kilo kadar şekeri gezdirerek döküyoruz. Ardından kalan portakalları doğruyoruz ve tencereye ilave ediyoruz.

Tekrar 1 kilo şekeri üzerine gezdirerek döküyoruz. Bu işlemi 3 defa tekrar ediyoruz. Kalan portakalları da doğrayıp, tencereye alıyoruz. Ve kalan şekeri de ilave ettikten sonra ocağın altını yakıyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Yaklaşık olarak 1,5 saat kadar portakallar piştikten sonra üzerine limonları sıkıyoruz. Ve pişmeye bırakıyoruz. Reçeli arada kontrol ediyoruz. Ve tabağa az alarak reçelin ağdalı kıvama gelip gelmediğini kontrol ediyoruz.

Reçel kıvamına gelince ocağın altını kapatıyoruz. Reçeli bir gece beklettikten sonra kavanozlara dolduruyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik portakal reçeli tarifi, oktay usta pratik portakal reçel tarifi, oktay usta ve reçel tarifleri, pratik reçel tarifleri,oktay usta ve yeşil elma, havuç reçeli oktay usta, resimli reçel tarifleri püf noktaları, değişik reçel tarifleri, reçel tarifleri oktay usta, portakal reçeli, ayva reçeli, vişne reçeli, oktay usta, zencefil reçeli, portakal reçeli nasıl yapılır, portakal kabuğu reçeli, portakal reçeli tarifi, portakal reçeli nasıl yapılır oktay usta, meyveli kurabiye tarifleri, oktay usta portakal reçeli tarifi, oktay usta portakal reçeli, reçelli kurabiye, üzümlü elma reçeli, recel nasil yapilir, reçelli tart tarifi, şekersiz reçel nasıl yapılır, ayva reçel nasıl yapılır, böğürtlen reçeli nasıl yapılır, vişne reçeli nasıl yapılır, kayısı reçeli nasıl yapılır, şeftali reçeli, portakallı tart, ceviz reçeli, pratik kek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon