Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Pratik Ayva Reçeli Tarifi

Ayvaların kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz. Çekirdeklerini de atmıyoruz. Geniş bir tencereye suyu boşaltıp, kaynamaya bırakıyoruz.

Pratik Ayva Reçeli Tarifi

Su kaynadıktan sonra üzerine doğradığımız ayvaları ekliyoruz. Ayvaların çekirdeklerini de tencereye alıyoruz. 
Pratik Ayva Reçeli Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Şeker
5 Su Bardağı Su
5 Adet Ayva
4 Damla Limon Suyu

 
Hazırlanışı:
 

Ayvaların kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz. Çekirdeklerini de atmıyoruz. Geniş bir tencereye suyu boşaltıp, kaynamaya bırakıyoruz.

Su kaynadıktan sonra üzerine doğradığımız ayvaları ekliyoruz. Ayvaların çekirdeklerini de tencereye alıyoruz. Ayva çekirdeğinin özelliği, reçele renk vermesi ve reçelin kıvamını almasını sağlar. Ayvalar yumuşadıktan sonra üzerine şekeri boşaltıyoruz.

20 dakika kadar daha kaynattıktan sonra 4 damla kadar limon suyunu ilave ediyoruz. 2-3 dakika kadar daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Ayva reçelimizin ilk sıcaklığı çıktıktan sonra kavanozlara dolduruyoruz.

Kavanozların kapaklarını reçel, soğumadan kapatmıyoruz. Reçel kavanozlarını serin ve güneş görmeyen bir ortamda saklıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik ayva reçeli tarifi, sizden gelen pratik ayva reçeli tarifi, resimli ayva reçeli tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, kolay ve pratik ayva reçeli tarifi, ayva reçeli tarifi, ayva reçeli yapılışı, ayva reçeli oktay usta, çilek reçeli tarifi, rendelenmiş ayva reçeli, ayva marmelatı, elma reçeli, ayva reçeli nasıl yapılır, ayva marmelatı, mek sepeti, oktay usta ve reçel tarifleri, sizden gelen yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, rendelenmiş patates kızartması, rendelenmiş ayva reçeli, reçeller marmelatlar, rendelenmiş ayva reçeli yemek tarifleri, rendelenmiş ayva reçeli yapılışı, rendelenmiş ayva reçeli nasıl yapılır, portakal reçeli pratik tarifi, rendelenmiş ayva reçeli tarif, rendelenmiş ayva reçel tarifleri, ayva marmelatı oktay usta, ayva marmelatı nasıl yapılır, ayva marmelatı nasıl yapılır video, şekersiz ayva marmelatı, ayva marmelatı tarifi, rendelenmiş ayva reçeli nasıl yapılır, ayva reçeli nasıl yapılır oktay usta, ayva reçeli nasıl yapılır resimli, özel tarifler, ayva reçeli nasıl yapılır tarifi, ayva reçeli nasıl yapılır videori, turunçgil reçeli tarifi, kayısı reçel tarifleri, resimli reçel tarifleri püf noktaları, değişik reçel tarifleri, şeftali reçeli, vişne reçeli, kayısı reçeli, reçel yapımı, denenmiş reçel tarifleri, değişik reçeller, oktay usta reçeller

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon