Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Pratik Sucuklu İskender Tarifi

Kangal sucuğu ince ince verev şeklinde doğruyoruz. Izgara tavayı ocağa alıp, az sıvıyağ döküyoruz.

Pratik Sucuklu İskender TarifiDilimlediğimiz sucukları alt üst çevirerek kızartıyoruz. Tırnak pideleri küp küp doğruyoruz. Geniş servis tabağına doğradığımız pideleri yerleştiriyoruz. 
Pratik Sucuklu İskender Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1,5 Kangal Sucuk
6 Tırnak Pide
4 Adet Domates
10 Adet Yeşil Biber
1 Çorba Kaşığı Domates Salçası
1 Kase Domates Salçası
1 Kase Yoğurt
Tuz
Karabiber
Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Kangal sucuğu ince ince verev şeklinde doğruyoruz. Izgara tavayı ocağa alıp, az sıvıyağ döküyoruz.

Dilimlediğimiz sucukları alt üst çevirerek kızartıyoruz. Tırnak pideleri küp küp doğruyoruz. Geniş servis tabağına doğradığımız pideleri yerleştiriyoruz. Üzerine de kızarttığımız sucukları yerleştiriyoruz.

Biberleri ayrı bir tavada az sıvıyağ da soteliyoruz. Domatesleri de dörde kesip, tavaya alıp, soteliyoruz. Ayrı bir tavaya domates sosunu boşaltıp, ocağa alıyoruz. Üzerine salçayı da ilave edip, karıştırarak pişiriyoruz.

Üzerine karabiberi değirmenden kırıyoruz. Karıştırıyoruz. Servis tabağındaki sucukların bir kenarına hazrıladığımız domates sosu döküyoruz. Diğer bir kenara da çırpılmış yoğurdu döküyoruz.

Sotelediğimiz biber ve domatesleri de diğer karşılıklı iki kenara diziyoruz. Küçük bir tavada tereyağını eritiyoruz. Ve iskenderin kenarlarına gezdirerek döküyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik sucuk iskender tarifi, oktay usta pratik sucuk iskender tarifi, resimli pratik sucuk iskender tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yoğurtlu iskender tarifi, iskender sosu, iskender kebap tarifi, iskender tarifi resimli, yalancı iskender tarifi, iskender tarifi oktay usta, reyhan karaca kimdir, oktay usta ve reyhan karaca, etli sulu yemek tarifleri, balık iskender tarifi, dana etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri resimli, oktay ustanın etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri oktay usta, oktay usta yemek tarifleri, kuzu etli yemek tarifleri, oktay usta ve reyhan karaca, yemek sepeti, sucuklu köfte tarifleri, köy tavuklu iskender tarifi, sucuklu makarna tarifleri, reyhan karaca ve yeni albümü, sucuklu tarifler, sucuklu milföy, sucuklu yumurta tarifi, sucuk pişirme tarifleri, sucuk yemekleri tarifleri, sucuklu nohut yemeği tarifi, yemek oyunları, tavuk iskender yapılışı, tavuk iskender oktay usta, tavuk iskender tatlı, peynirli sucuklu dilim börek, tavuk iskender tarif, tavuk iskender yemeği, tavuk iskender hakkında, ev usulü tavuk iskender, tavuk yemekleri, reyhan karaca ve radyo programı, oktay usta ve pratik iskender tarifi, değişik yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kolay çorba tarifleri,salata tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon