Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Pratik Terbiyeli Patates Çorbası Tarifi

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince ince doğruyoruz. Havucun ve patateslerin kabuklarını soyup, ayrı tabaklara rendeliyoruz.

Pratik Terbiyeli Patates Çorbası Tarifi

Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine rendelediğimiz havucu ve patatesleri ekliyoruz. 
Pratik Terbiyeli Patates Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Patates
1 Adet Havuç
2 Diş Sarımsak
Et Suyu
Tuz
Terbiyesi İçin:
3 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
1 Adet Limon
Üzeri İçin:
Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince ince doğruyoruz. Havucun ve patateslerin kabuklarını soyup, ayrı tabaklara rendeliyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ilave ediyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine rendelediğimiz havucu ve patatesleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Sebzeler de kavrulduktan sonra üzerine ilk önce soğuk et suyunu boşaltıyoruz. Ardından da bir miktar sıcak su boşaltıyoruz.

Kaynamaya bırakıyoruz. Diğer taraftan çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. 1 adet limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamını ayarlamak için biraz soğuk su döküyoruz.

Daha sonra da çorbanın kaynayan suyundan kepçe ile azar azar döküyoruz. Bir yandan da yoğurdun kesilmemesi için sürekli karıştırıyoruz. Terbiyenin suyu ılıdıktan sonra çorba tenceresine dikkatlice boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz.

Çorba kaynayana kadar sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz. Tuz serpiyoruz. Çorba kıvamını aldıktan sonra üzerine tereyağını eritip, gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik terbiyeli patates çorbası tarifi, oktay usta pratik terbiyeli patates çorbası tarifi, pratik terbiyeli patates çorbası tarifi oktay usta, havuçlu patates çorbası, çorba ustası, çorba nasıl yapılır, yöresel çorba tarifleri, değişik çorba tarifleri, pratik çorbalar, kolay çorbalar, salatalar, yemek oyunları, bolu usulü patates çorbası, yemek sepeti, oktay usta ve çorba tarifleri, pratik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, yöresel yemek tarifleri, patates çorbası, kremalı çorbalar, terbiyeli çorbalar, tavuk sulu çorbalar, terbiyeli patates çorba yapılışı, oktay usta yemek tarifleri, kolay terbiyeli patates çorbası, mısırlı patates çorbası, resimli patates çorbası, kurabiye tarifleri, kek tarilferi, poğaça tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri, salata tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon