Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Renkli Makarna Salatası Tarifi

Renkli makarna salata tarifimiz için, tenceremize su dolduruyoruz. Kaynatıyoruz.

             
Renkli Makarna Salatası Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Su kaynadıktan sonra tenceremize tuz serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Ardından yarım paket makarnayı tenceremize boşaltıyoruz. Haşlıyoruz.

         
                     
     
 

Renkli Makarna Salatası Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

Yarım Paket Makarna
  1 Kase Kornişon Turşu
  1 Kavanoz Garnitür
  2 Adet Köz Kırmızı Biber
  3 Yemek Kaşığı Mayonez
  1 Tutam Maydanoz
  100 Gram Salam
  1 Kase Süzme Yoğurt
  Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Renkli makarna salata tarifimiz için, tenceremize su dolduruyoruz. Kaynatıyoruz.
                 
                  Su kaynadıktan sonra tenceremize tuz serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Ardından yarım paket makarnayı tenceremize boşaltıyoruz. Haşlıyoruz. Diğer taraftan garnitürün suyunu süzdürüyoruz.
                 
                  Ayrı bir tarafta da salamı küçük küçük doğruyoruz. Köz biberleri de doğruyoruz. Kornişon turşuyu da doğruyoruz. Renkli makarna salatamızı hazırlamaya başlıyoruz. Haşladığımız makarnanın suyunu süzdürüyoruz.
                 
                  Geniş bir kaseye süzme yoğurdunu boşaltıyoruz. Üzerine mayonezi ekliyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz. Üzerine suyunu süzdürdüğümüz makarnayı ekliyoruz. Garnitürü de ilave ediyoruz.
                 
İsterseniz kornişonturşu ve salamdan da ekleyebilirsiniz. Karıştırıyoruz. Harmanladığımız makarnamızı servis tabağımıza boşaltıyoruz. Diğer taraftan doğradığımız malzemelerimizi bir kaseye alıyoruz.

Üzerine ince kıyılmış maydanozları da ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Servis kasesindeki salatamızın üzerine boşaltıyoruz. Hazır olan renkli makarna salatamızı servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

renkli makarna salatası tarifi, oktay usta renkli makarna salatası tarifi, renkli makarna salatası tarifi oktay usta, renkli makarna salatası yapılışı ve tarifi, renkli makarna salatası tarifleri, renkli makarna salatası yapmak, renkli makarna salatası nasıl yapılır, renkli makarna salatası için neler gerekli, renkli makarna salatası için hangi malzemeler kullanılır, renkli makarna salatasını nasıl yaparız, herkes onu okuyor kitap yarışması, lezzetli salatalar oktay usta, evde harika renkli salata, yemek sepeti, makarna salatası tarif, makarna salatası tarifi oktay usta, 13 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, garnitürlü makarna salatası tarifi, mayonezli makarna salatası tarifi, tavuklu makarna salatası tarifi, makarna salatası yapılışı, kolay makarna salatası tarifi, makarna salatası tarifi mayonezsiz, oktay usta pratik salata tarifi, 2015 oktay usta salata tarifleri, makarna salatası tarifi resimli, resimli makarna salatası tarifi, makarna salatası tarifi oktay usta, makarna salatası tarifleri tarifi, kolay makarna sosları tarifleri, makarna salatası yapılışı, kolay makarna salatasi, basit makarna sosu, makarna salatasi yapimi, 13 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri, oktay usta kolay salata tarifleri, salata tarifleri resimli, diyet salata tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta, yemek oyunları, yemek tarifleri, yoğurtlu salata tarifleri, yeşil salata tarifleri resimli, değişik salata tarifleri, meze tarifleri diyet salata tarifleri resimli, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, salatalar diyet salata tarifleri resimli, oktay ustadan salata tarifleri resimli, değişik salata tarifleri resimli oktay usta, değişik salatalar, oktay usta salata tarifleri, değişik yemek tarifleri, meze tarifleri, nefis yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon