Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Salata Bahçesi Tarifi

Salata bahçesi tarifimiz rengarenk bir salata tarifi… Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyup, geniş bir...

             
Salata Bahçesi Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp, döküyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Patatesleri karıştırıyoruz.
                 
             

         
                     
 
   Salata Bahçesi Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

4 Adet Haşlanmış Havuç
  1 Kilogram Haşlanmış Patates
  1 Kase Kornişon Turşu
  1 Adet Köz Biber
  1 Adet Kırmızı Biber
  1 Kase Mısır
  1 Tutam Maydanoz
  1 Kase Pancar Turşusu
  1 Tutam Dereotu
  2 Adet Haşlanmış Yumurta
  1 Adet Limon
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Salata bahçesi tarifimiz rengarenk bir salata tarifi… Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyup, geniş bir kaseye rendeliyoruz.
               
                Üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp, döküyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Patatesleri karıştırıyoruz. Ayrı bir tarafta maydanoz ve dereotu ince ince doğruyoruz. Bu arada doğradığımız her sebzeyi ayrı tabaklara alıyoruz.
               
                Kornişon turşuyu, pancar turşusunu ve havuçları küçük küpler halinde doğruyoruz. Yumurta aklarını da küçük küpler halinde doğruyoruz. Köz kırmızı biberleri de doğruyoruz. Patateslerin üzerine doğradığımız maydanoz, dereotu, pancar turşusu ve kornişon turşudan üzeri için ayırıp, birazını da patateslerin üzerine alıyoruz.
               
                Yumurta sarılarını da ekliyoruz. Köz kırmızı biberleri de patateslerin üzerine ekliyoruz. Patatesli harcı iyice karıştırıyoruz. İki tarafı açık olan kelepçeli pasta çemberini düz servis tabağına yerleştiriyoruz. Üzerine hazırladığımız patatesli harcı boşaltıyoruz.
               
                Elimizle bastırarak salatamızı yerleştiriyoruz. Bu arada salatamızın üzeri için, 8 eşit üçgen olacak şekilde temiz bir kartondan aparat ayarlıyoruz. Salatamızın üzerine dikkatlice yerleştiriyoruz. Her bir üçgene ayrı sebzeleri koyuyoruz.
               
                Ayırdığımız pancar turşusunu, kornişon turşusunu, havucu, maydanozu, yumurta beyazını, mısırı ve kaşar peynirini ayrı üçgenlere yerleştiriyoruz. Kırmızı biberi de küçük küçük doğrayıp, bir üçgene koyuyoruz. Ardından kartonu dikkatlice çıkartıyoruz. Salata bahçemizi servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

salata bahçesi tarifi, oktay usta salata bahçesi tarifi, pratik salata bahçesi tarifi, kolay salata bahçesi tarifi, bahçe salata tarifi, salata bahçesi nasıl yapılır, salata bahçesi yapılışı, hamiyet kimdir, hamiyet nerede, oktay usta salata tarifleri, hamiyet kiminle, oktay usta ve hamiyet, hamiyet yeni albümü, ayten  altıntaş kimdir, ayten altıntaş nerede, ayten altıntaş kiminle, oktay usta ve ayten altıntaş, salata tarifleri, kurabiye tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, salata tarifi, tatlı tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, meze tarifleri, börek tarifleri, salata tarifleri resimli, salata tarifleri resimli tarifi, diyet salata tarifleri, oktay usta, yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, salata bahçesi resimli tarifi, aperatif yemek tarifleri, fesleğen soslu salata bahçesi, ızgara tavuklu bahçe salatası, yoğurt soslu bahçe salatası, hardal soslu bahçe salatası, haşlanmış havuç, haşlanmış patates

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon