Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Sebzeli Tavuk But Tarifi

Soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Sarımsağı ince doğruyoruz.

             
Sebzeli Tavuk But Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Parmak uzunluğunda doğruyoruz. Havuç ve kabağında kabuklarını soyup, bir tabağa rendeliyoruz.
                 
             

         
                     
 
   Sebzeli Tavuk But Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
  6 Adet Tavuk But
  2 Diş Sarımsak
  3 Adet Patates
  2 Adet Kabak
  1 Adet Domates
  1 Adet Kırmızı Biber
  3 Adet Köz Biberi
  1 Adet Havuç
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Sarımsağı ince doğruyoruz. Köy ve kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.
               
                Parmak uzunluğunda doğruyoruz. Havuç ve kabağında kabuklarını soyup, bir tabağa rendeliyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Kavuruyoruz.
               
                Soğan ve sarımsaklar kavrulduktan sonra üzerine biberleri ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ardından kabak ve havuç rendesini ekliyoruz. Kavuruyoruz. Tuz serpiyoruz. Sebzeler sotelenip, yarı kıvamda piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.
               
                Bu arada tavuk butlarını kemiklerinden ayırıyoruz. Kasaptan alırken de tavuk butlarını bütün kemiksiz olarak alabilirsiniz. Ayrı bir tarafta buzdolabı poşetini kenarlarından keserek açıyoruz. Üzerine kemiklerinden ayrılmış bütün tavuk butunu yerleştiriyoruz.
               
                Tavuk butunun üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Tavuk butunun kenar kısmına hazırladığımız sebzeli harçtan paylaştırarak yerleştiriyoruz. Buzdolabı poşetinin yardımıyla rulo şeklinde sarıyoruz.
               
                Yağlanmış cam fırın kabına sardığımız sebzeli tavuk butlarını diziyoruz. Tavuk butlarının üzerine biraz da zeytinyağı döküyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.
               
                Sebzeli tavuk butları pişerken domatesin kabuklarını soyup, küçük küçük doğruyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine domatesleri alıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Patateslerin de kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda dilimliyoruz.
               
                Kızgın yağda kızartıyoruz. Kızarttığımız patatesleri bir tabağa alıyoruz. Bu arada fırında pişen tavuk butlarını dilimleyerek servis tabağımıza alıyoruz.
               
                Üzerine pişirdiğimiz domates sosunu gezdirerek döküyoruz. İsterseniz servis tabağının zeminine de sosu boşaltıp, üzerine tavuk dilimlerini yerleştirebilirsiniz. Sebzeli tavuk but tarifimizin yanında kızarttığımız patatesleri servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli tavuk but tarifi, oktay usta sebzeli tavuk but tarifi, sebzeli tavuk but tarifi oktay usta, sebzeli tavuk but tarifleri, fırında sebzeli bütün tavuk tarifi, fırında sebzeli tavuk but, fırında sebzeli tavuk but oktay usta, tavada tavuk but tarifi, fırında patatesli tavuk but tarifi, kremalı tavuk but tarifi, fırında sebzeli tavuk but oktay usta, oktay usta tavuklu yemek tarifleri, fırında bezelyeli patatesli tavuk, fırında sebzeli tavuk pirzola, tavuk but tarifleri resimli, sebzeli tavuk but tarifleri, 2014 ramazan yemekleri, oktay usta ramazan yemek tarifleri, tavuk but tarifi resimli, sebzeli tavuk yemekleri, zekai tunca kimdir, fırında tavuk, tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuk, kolay tavuklu yemekler, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri tarifi, kolay tavuklu yemek tarifleri, zekai tunca nerede, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemekler, 2014 ramazan yemek tarifleri, özel tarifler,  oktay usta pratik tavuk yemekleri, tavuklu yemek tarıflerı, oktay usta tavuk yemekleri tarifi, yemek oyunları, ana yemek tarifleri, zekai tunca ve eserleri, 2014 oktay usta yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri, özel gün yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, oktay usta tavuk göğsü yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri tavuk sote, oktay usta tavuk yemekleri, tavuklu yemek tarifleri videolu

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon