Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Sebzeli Tavuk Tarifi

Sebzeli tavuk tarifimiz için, öncelikle patateslerin kabukları soyup, tırtıklı bıçakla halka halka kesiyoruz.

             
Sebzeli Tavuk Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz ve toz kırmızı biber serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz.

         
                     
     
 

Sebzeli Tavuk Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

600 Gram Tavuk
  4 Adet Soğan
  1 Paket Mantar
  1 Adet Kırmızı Biber
  4 Adet Dolmalık Biber
  Taze Biberiye
  Karabiber
  Zeytinyağı
  Tuz
  Servisi İçin:
  4 Adet Patates
  Toz Kırmızı Biber
  Zeytinyağı
  Tuz

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Sebzeli tavuk tarifimiz için, öncelikle patateslerin kabukları soyup, tırtıklı bıçakla halka halka kesiyoruz.
                 
                  Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz ve toz kırmızı biber serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine halka patatesleri diziyoruz.
                 
                  Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan tavuk etlerini jülyen şeklinde doğruyoruz. Mantarları da doğruyoruz. Dolmalık biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince uzun bir şekilde doğruyoruz.
                 
                  Kırmızı biberlerinde iç çekirdeklerini ayıklayıp, verev şeklinde doğruyoruz. Soğanları da yarım ay şeklinde doğruyoruz. Yemeğimiz daha kolay hazır olması için iki ayrı tavada hazırlıyoruz. İki tavaya da biraz zeytinyağı döküyoruz.
                 
                  Tavanın birine doğradığımız tavuk etlerini alıyoruz. Diğer tavaya da mantarları alıyoruz. Tavuk ve mantar suyunu bırakıp, çekene kadar pişirmeye devam ediyoruz. Tavuk tavasına ince kıyılmış sarımsakları ekliyoruz.
                 
                  Tavuk etleri suyunu bırakıp, çektikten sonra doğradığımız soğanları ve biberleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Bu arada diğer tavadaki mantarlar da suyunu bırakıp, çektikten sonra tavukların olduğu tavaya boşaltıyoruz.
                 
                  Tuz, karabiber serpiyoruz. Taze biberiye yaprakları serpiştiriyoruz. Karıştırarak pişiriyoruz. Hazır olan sebzeli tavuğumuz servis tabağımıza boşaltıyoruz. Üzerine de fırında pişen halka patatesleri diziyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli tavuk tarifi, oktay usta sebzeli tavuk tarifi, sebzeli tavuk tarifi oktay usta, kolay sebzeli tavuk tarifi oktay usta, pratik sebzeli tavuk tarifi, pratik sebzeli tavuk tarifi oktay usta, resimli sebzeli tavuk tarifi, lezzetli tavuklu yemek tarifleri oktay usta, videolu sebzeli tavuk tarifi, lezzetli sebzeli tavuk tarifi, oktay usta sebzeli tavuk tarifi kolay, 1 nisan 2015 oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, oktay ustam, fırında sebzeli tavuk tarifi, tavada sebzeli tavuk, sebzeli tavuk yapılışı, sebzeli tavuk yemekleri, tavuklu yemek tarifleri oktay usta 2015, kolay nefis tavuk yemekleri oktay usta, sebzeli çin tavuğu, sebzeli tavuk tarifi oktay usta, fırında sebzeli tavuk tarifi oktay usta, kremalı tavuk, yemek oyunları, değişik tavuk yemekleri, kolay sebzeli tavuk tarifi, sebzeli tavuk tarifleri, sebzeli tavuk yapılışı, 1 nisan 2015 yeşil elma yemekleri, sebzeli tavuk yemekleri, fırında sebzeli tavuk oktay usta, fırın poşetinde sebzeli tavuk oktay usta, oktay usta pratik tavuk yemeği tarifleri, sebzeli tavuk çorbası oktay usta, sebzeli tavuk sote oktay usta, tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuk, tavuk yemekleri, fırında tavuk oktay usta, tavuklu yemekler, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu patates yemeği, beşamel soslu tavuk, kolay tavuklu yemek tarifleri, tavuklu kolay yemekler, tavuklu sulu yemekler, tavuklu yemekler yemek tarifi, tavuklu yemekler resimli

 

 

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon