Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Soğan Kebabı Tarifi

Arpacık soğanları, kabuklarıyla beraber iyice yıkıyoruz. Her iki baş kısmını kesiyoruz.


Soğanlara kesik atarken soğanı da hafiften kesmeliyiz. Tüm arpacık soğanları aynı şekilde hazırlıyoruz. Bir kaseye alıyoruz. 
Soğan Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Büyük Soğan
1 Kilo Kıyma
1 Çorba Kaşığı Domates Salçası
2 Paket Arpacık Soğan
4 Adet Domates
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Arpacık soğanları, kabuklarıyla beraber iyice yıkıyoruz. Her iki baş kısmını kesiyoruz. Soğanların yan tarafından da tek bıçakla kesik atıyoruz.

Soğanlara kesik atarken soğanı da hafiften kesmeliyiz. Tüm arpacık soğanları aynı şekilde hazırlıyoruz. Bir kaseye alıyoruz. Ayrı bir tarafta köfteyi hazırlıyoruz. Karıştırma kabına kıymayı alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz.

Salçayı ilave diyoruz. Tuz ve karabiber atıyoruz. Yoğurmaya başlıyoruz. Köfte harcını iyice yoğuruyoruz. Hazırladığımız köfte harcından, arpacık soğanlarından büyük olacak şekilde köfteler yuvarlıyoruz. Yemeğimizi tepsiye dizmeye başlıyoruz.

Yuvarlak bir tepsi alıyoruz. Yağlamıyoruz. Tepsinin kenar kısmından başlayarak bir soğan, bir köfte olacak şekilde tepsiyi dolduruyoruz. Soğanları yan bir şekilde diziyoruz. Yani kesik attığımız kısım, tepsiye bakacak şekilde diziyoruz. Domatesleri dörde kesiyoruz.

Tepsinin kenar kısmına aralıklı diziyoruz. Soğan kebabını su eklemeden pişiriyoruz. Bu yüzden de domatesleri ortalara yerleştirmiyoruz. Domatesleri ortaya dizdiğimizde, soğan ve köftelerin pişme süresine ters etki etmektedir.

Hazırladığımız soğan kebabını, önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişiriyoruz. Arada soğanlar kontrol ediyoruz. Eğer soğanlara bastırdığımızda, sertlik hissetmiyorsak, yemeğimizi fırından çıkartıyoruz. Soğanların yumuşamasını beklemiyoruz. Çünkü, bu durumda soğanlar iyice ezilecektir.

Fırında çıkarttığımız yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz. Soğanları iki parmağımızla sıkınca, kabukları rahatlıkla çıkacaktır. Yemeğimizin yanında ayran servis ediyoruz. Yemeğimiz 7-8 kişiliktir.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

soğan kebabı tarifi, sizden gelen soğan kebabı tarifi, resimli soğan kebabı tarifi, pratik soğan kebabı tarifi, oktay usta ve yeşil elma, sizden gelen pratik yemek tarifleri, kübra atak yemek tarifleri, yemek oyunları, soğan kebabı tarifi resimli, soğan kebabı çeşitleri, soğan kebabı tarifleri, soğan kebabı antep, soğan kebabı yemek tarifi, kandil kebabı, soğan kebabı tarifi, yöresel yemek tarifleri ve oktay usta, annemin halep yemekleri, halep usulü yoğurtlu şiş köfte, halep tava tarifi, kilisin yemekleri, meşhur abant kebabı, halep yemek tarifleri, suriye yemekleri, yemek sepeti, halep mutfağı, kilisin yöresel yemekleri, batman yöresel yemekleri batman yemekleri, halep yemekleri, kilisin tarihi yerleri, kilisin meşhur yemekleri, pilavlı tas kebabı, kebap tarifleri, etli yemekler, salata tarifleri, kolay çorbalar, kilis yemekleri, kilisin tarihi yerleri, kilisin neyi meşhur, etli kebap tarifleri, patlıcan kebap tarifleri, adana kebap tarifleri, şaşlık kebabı, şiş kebap tarifleri, oktay usta kebap tarifleri, resimli kebap tarifleri püf noktaları yöresel yemekler, kebaplar kebap tarifleri, oktay usta ve kebap tarifleri, yöresel çorbalar

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon