Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Sultanı Kadayıf Tatlısı Tarifi

Kadayıfı genişçe bir kabın içerisine alıp elimizle açarak koparıyoruz. Üzerine sıvıyağ dökerek elimizle havalandırarak karıştırıyoruz.

Sultan-I Kadayıf Tatlısı Tarifi
Kadayıfı genişçe bir kabın
içerisine alıp elimizle açarak koparıyoruz. Üzerine sıvıyağ dökerek elimizle havalandırarak karıştırıyoruz.   
Sultan-I Kadayıf Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gr. Kadayıf
1 Çay Bardak Yeşil Fıstık
1 Çay Bardak Ceviz
1 Çay Bardak Fındık
2 Çorba Kaşık Tereyağı
1 Çay Bardak Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
5 Su Bardak Toz Şeker
3,5 Su Bardak Su
Yarım Limon
Üzeri İçin:
1 Çay Bardak Toz Badem
Pudra Şekeri

 
Hazırlanışı
 

Kadayıfı genişçe bir kabın içerisine alıp elimizle açarak koparıyoruz. Üzerine sıvıyağ dökerek elimizle havalandırarak karıştırıyoruz. Yuvarlak bir tepsiyi yağlayıp üzerine bir kat kadayıf serpiyoruz.

Kadayıfın üzerine iri iri kırılmış cevizi serpiyoruz. Cevizin üzerine tekrardan bir kat kadayıf serpiyoruz. Üzerine iri kırılmış fındığı döküyoruz. Fındığın üzerine tekrar bir kat olacak şekilde kadayıf serpiyoruz.

Üzerine bit kat da fıstık serperek en üstünü kadayıfla kapatıyoruz. Elimizle üzerine iyice bastırarak sıkı hale getiriyoruz. Eritilmiş tereyağını sıvıyağla birlikte karıştırıyoruz.

Kadayıfın üzerine gezdirerek döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Şerbet malzemelerini tencereye koyarak kaynatıyoruz. Kadayıfın yumuşak olması için şerbeti sıcak, çıtır olması için şerbeti soğuk yada ılık olarak vermelisiniz.

Şerbet kaynadıktan sonra ılımaya bırakıyoruz. Kadayıfı fırından çıkardıktan sonra üzerine yavaşça şerbetini veriyoruz. Şerbeti çektikten sonra üzeribi toz badem ve pudra şekeri ile süsleyerek servis ediyoruz.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

oktay usta yemek tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, resmi web site, ramazan yemek tarifleri , ümit usta güllaç tarifi, 2012 tarihli yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifi, yemek nasıl pişirilir, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, kadayıf dolması tarifi, kadayıflı tarifler, kadayıf tatlısı tarifleri, oktay usta kadayıf tarifleri, kadayıf nedir

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon