Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Sürprizli Tavuklu Keşkek Tarifi

Tavuk bagetleri sıvıyağında yüksek ateşte kavurunuz. Bir müddet kavrulunca üzerine arpacık soğan, sarımsak,

Sürprizli Tavuklu Keşkek Tarifi

İyice kavrulduktan sonra üzerine suyunu da ilave ederek pişmeye bırakınız. Keşkek için tencereye tereyağını ve sıvıyağını alınız. 
Sürprizli Tavuklu Keşkek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Tavuğu İçin:
6 Adet Tavuk İncik
1 Kase Arpacık Soğan
2 Diş Sarımsak
2 Defne Yaprağı
1 Çorba Kaşığı Salça
Sıvıyağ
Su
Tane Karabiber
Tuz
Keşkeği İçin:
1 Su Bardağı Yeşil Mercimek
3 Su Bardağı Haşlanmış Buğday
2 Soğan
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
Et Suyu
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk bagetleri sıvıyağında yüksek ateşte kavurunuz. Bir müddet kavrulunca üzerine arpacık soğan, sarımsak, tane karabiber ve defne yaprağını ilave ederek kavurmaya devam ediniz.

İyice kavrulduktan sonra üzerine suyunu da ilave ederek pişmeye bırakınız. Keşkek için tencereye tereyağını ve sıvıyağını alınız. Üstüne soğanları doğrayarak kavurunuz. Sonrasında daha önceden haşlanmış olan buğdayı da üzerine ilave ederek karıştırınız.

Haşlanmış olan buğdayın suyunu ara ara vererek varsa tokmak yardımıyla dövünüz. Özdeşene kadar buğday suyunu vererek dövünüz. Ocaktan almaya yakın bir süre üzerine haşlanmış mercimeği de ilave ederek biraz daha dövünüz.

Keşkek iyice özdeşince servis tabağına alınız. Üzerine en başta hazırlamış olduğunuz tavuğu da yerleştirerek servis yapınız. Sunumu ve tadıyla diğer keşkek tariflerinden farklı bir tarif.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sürpriz tavuklu keşkek tarifi, oktay usta tavuklu keşkek tarifi, tavuklu keşkek resimli tarifi, pratik tavuklu keşkek tarifi, kuzu etli keşkek tarifi, kolay tavuklu keşkek tarifi, yemek oyunları, yemek sepeti, tavuklu keşkek yapılışı, tavuklu keşkek tarifi oktay usta, düdüklüde tavuklu keşkek, tavuklu keşkek tarifi, tavuklu keşkek yemek tarifi, tavuklu keşkek oktay usta, tavuklu keşkek yemekleri, tavuklu keşkek yemeği, keşkek yapimi, keşkek tarifi oktay usta, etli keşkek tarifi, keşkek nasıl yapılır, aşure tarifi, keşkek çorbası, börek tarifi, kek tarifi, pasta tarifleri, poğaça tarifleri, mantarlı tavuklu ege keşkeği, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, tatlı tarifleri, börek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon