Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Sütlü Yumurtalı Fasulye Kavurması Tarifi

Fasulyeleri ayıklayarak küçük küçük doğruyoruz. Tencerenin içerisine biraz su koyup kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içerisine ...

Sütlü Yumurtalı Fasulye Kavurması Tarifi

Unu da ilave ederek kavurmaya devam ediyoruz. Küçük küçük doğranan kavurmayı, haşlanan pirinci ve mercimeği de suyuyla birlikte tencereye alıyoruz. 
Sütlü Yumurtalı Fasulye Kavurması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kg Taze Fasulye
2 Soğan
3 Yumurta
2 Su Bardak Süt
2 Çorba Kaşık Tereyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Fasulyeleri ayıklayarak küçük küçük doğruyoruz. Tencerenin içerisine biraz su koyup kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içerisine fasulyeleri atarak haşlıyoruz. Haşlanan fasulyeleri süzüyoruz.

Ayrı tencereye tereyağını ve sıvıyağını döküyoruz. Üzerine piyazlık doğranan soğanları ilave ederek kavuruyoruz. Fasulyeyi ve tuzu da atarak kavurmaya devam ediyoruz.

Kavrulduktan sonra sütü de ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Yumurtaları bir kaseye kırarak çırpıyoruz.

Çırpılan yumurtaları fasulyenin üzerine gezdiriyoruz. Tekrar kapağını kapatarak pişiriyoruz. Piştikten sonra üzerine isteğe göre pul biber serpip servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, ramazan yemek tarifleri, sütlü tarifler, sütlü yemek tarifleri, fasulye yemekleri, fasülye yemek tarifleri, yumurtalı tarifler, fasülye kavurması tarifi, kavurma tarifleri, Sütlü Yumurtalı Fasulye Kavurması,

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon