Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Teklif Çok Ama STV i Bırakmam

STV’den çok memnun olduğunu, kesinlikle başka bir kanala geçmek istemediğini vurguluyor.

Oktay Usta ve Kemal Gülen

İşte, reyting rekorları kıran,
kitapları çok satan ve
yüzbinlerce tiraj kazandıran
Türkiye'nin en ünlü aşçısının
ilginç hikâyesi.
Kendisinin ve başkalarının dilinden...

   
Teklif Çok Ama STV i Bırakmam
 

Hemen her hafta yeni bir teklif alıyor Oktay Usta. Hem de maddi-manevi birçok imkân önüne serilerek… Lakin usta, STV’den çok memnun olduğunu, kesinlikle başka bir kanala geçmek istemediğini vurguluyor. Ona göre; çalıştığı kanalın neye hizmet ettiği, aile değerlerine sahip çıkıp çıkmadığı çok önemli.

Oktay Usta leziz yemekler yapmasına rağmen formunu koruyabilen nadir aşçılardan. Belki bir aşçıdan beklemezsiniz; ama formunu korumak için elinden geleni yapıyor o. Mutfağın çok hareketli bir yer olduğunu ve eğer kilo alırsa hem yavaş hareket edeceğini hem de saatlerce ayakta duramayacağını düşünüyor. Dolayısıyla yaptığı her yemekten yemiyor.

Kilo aldırması muhtemel gıdalardan uzak duruyor ve yemek yemeye başlamadan önce kafasında ne kadar yemesi gerektiğini belirleyip ondan ne eksik ne de fazla yiyor. “Oktay Usta özünde nasıl biridir, neler onu kızdırır, üzer, mutlu eder, hangi yemekleri sever?” diye soruyoruz. “Bu soru zor oldu biraz.” dese de kısaca kendinden bahsediyor: “Yemek ayrımı yapmam. ‘Sevmem’ diyerek yemek ayırmanın şükürsüzlük olduğuna inanırım.

Yemek yapmayı ve yedirmeyi çok severim. Yemekteki görüntüye çok önem veririm. Neşeli biriyimdir. Pek kızmayı beceremem. İyi düşünüp her şeyi iyi görmeyi severim. Hırslarım yok. Kaprisli, kıskanç biri değilim.

Eşimin de rahatsızlık duymaması için elimden ne gelirse yaparım; yaşantıma, insanlarla olan ilişkilerime çok dikkat ederim. Aileme çok düşkünüm. Evim en çok huzur bulduğum yer.”


oktay usta, oktay usta kimdir, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta yemekleri, oktay usta ailesi, oktay usta yeşil elma, oktay usta resimleri, yemek resimleri, yemek videolari, yemek oyunlari, yemek, siteleri, kurabiyeler, kurabiye tarifleri dondurmalar, tatlilar, yemekler, oktay_usta_yemek_tarifleri, oktay_usta_kimdir, oktay_ustanin_hayat_hikayesiEtiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon