Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Topalak Çorbası Tarifi

Bulgurların üzerini geçecek şekilde sıcak su koyuyoruz.Bunun üzerine yarma ilave edip streç filmle kapatıp dinlendiriyoruz.

Topalak Çorbası Tarifi

Bugün kü menümüzde;
Peynirli Tart Tarifi,
İçli Adana Tarifi,
Adana Böreği Tarifi,
Topalak Çorbası Tarifive
Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi
var.

   
Topalak Çorbası
 
Malzeme Listesi
 

1 Su B. İnce Bulgur
1 Çay B. Yarma
1 Su B. Et Suyu
2 Diş Sarımsak
1 Çorba K. Domates Salçası
1 Çorba K. Biber Salçası
1,5 Su B. Haşlanmş Nohut
2 Çorba K. Tereyağı
Sumak Ekşisi
1 Çorba K. Nane
Tuz
Su

 
Hazırlanışı
 

Bulgurların üzerini geçecek şekilde sıcak su koyuyoruz.Bunun üzerine yarma ilave edip streç filmle kapatıp dinlendiriyoruz. Tenceremize tereyağını koyuyoruz.

Üzerine rendelenmiş sarımsağı salça ve naneyle karıştırıyoruz.Nohut ve bulguru tenceremize koyup kavuruyoruz. Üzerine sıcak su ve et suyunu koyup kaynatıyoruz.

Topalaklarıda çorbanın içerisine döküp yemeğimizi pişirmeye bırakıyoruz.

 
Günün Videolu Tarifi
 
 
Bugün Programda Neler Oldu?

Yeşil Elma Progamında bugünkü konuğumuz, dostumuz Murat Göğebakan' dı. Son albümünden çeşitli şarkılar seslendiren sanatçımız, Adana şivesiyle söylediği tarifler, ağzına çok yakıştı.

Konuğumuz ustamıza yeni çıkarmış olduğu albümünü hediye etti..ustamız konugumuza hazırlamış olduğu çay ve gözlemelerden ikram etti.Konuğumuz yeni albümünden 'vurgunum' adlı parçayı seslendirdi.
----------------------------------

 
Bugünkü Menümüz
 

Oktay Usta'nin bugünkü konuklari; Murat Göğebakan

Bugünkü menümüzde; Peynirli Tart, Içli Adana, Adana Böregi, Topalak Çorbasi ve Kaymakli Ayvali Muzlu Ekmek Tatlisi var. En güzel muffin tarifleri, helva tarifleri, kek tarifleri, yas pasta tarifleri ve birbirinden süper güzel en pratik yemek tarifleri Oktay Ustamin tek resmi web sitesi, www.oktayustam.com da sizlerle birlikte.

www.oktayustam.com 'da lezzetli, iktisatli, bereketli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor..
.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

Topalak Çorbası tatlisi nasil hazirlanir, Topalak Çorbası tatlisi malzemeleri, Topalak Çorbası tatlisi, Topalak Çorbası tatlisi yemek, kaymakli Topalak Çorbası tatlisi, kaymakli Topalak Çorbası tatlisi tarifi, Topalak Çorbası tatlilari, Topalak Çorbası tarifleri, Topalak Çorbası çesitleri, Topalak Çorbası tarifi, Topalak Çorbası çesitleri, Çorba tarifi, Çorba tarifleri, Çorba çeşitleri, yöresel çorba tarifleri
Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon