Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Uğur Böceği Salatası Tarifi

Uğur böceği salatamız için, haşlanmış patateslerimizi bir kaseye rendeliyoruz.

             
Uğur Böceği Salatası Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Üzerine ince kıyılmış maydanoz ve taze soğanları ekliyoruz. Kornişon turşuyu da doğrayıp, kasemize alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

         
                     
     
 
   Uğur Böceği Salatası Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

3 Adet Haşlanmış Patates
  2 Adet Kırmızı Biber
  4 Adet Kornişon Turşu
  1 Tutam Maydanoz
  4 Dal Taze Soğan
  Siyah Zeytin
  Süzme Yoğurt
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Limon
  Tuz

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Uğur böceği salatamız için, haşlanmış patateslerimizi bir kaseye rendeliyoruz.
               
                Üzerine ince kıyılmış maydanoz ve taze soğanları ekliyoruz. Kornişon turşuyu da doğrayıp, kasemize alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Limonun suyunu sıkıp, kasemize boşaltıyoruz.
               
                Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Kasemizdeki salatamızı iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız patatesli salatamızı düz servis tabağımıza alıyoruz. Uğur böceği şekli veriyoruz. Üzerine süzme yoğurdu spatula yardımıyla sürüyoruz.
               
                Daha sonra ayrı bir tarafta kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küçük küçük doğruyoruz. Doğradığımız kırmızı biberleri servis tabağımızdaki uğur böceği salatamızın üzerine alıyoruz. Fakat ön kısmına kırmızı biber koymuyoruz.
               
                Uğur böceğinin kafa kısmını siyah zeytinlerden hazırlıyoruz. Siyah zeytinlerin çekirdeklerini çıkartıp, ikiye kesiyoruz. Uğu böceğinin kafa kısmına döşüyoruz. Sırt kısmı için de siyeh zeytinleri diziyoruz.
               
                Aralara da siyah zeytin serpiştiriyoruz. İki de anten yapıyoruz. Hazır olan uğur böceği salatamızı servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

uğur böceği salatası tarifi, oktay usta uğur böceği salatası tarifi, uğur böceği salatası tarifi oktay usta, yemek sepeti, kolay uğur böceği salatası tarifi, pratik uğur böceği salatası tarifi, yemek oyunları, uğur böceği pasta tarifi, oktay usta salata tarifleri, uğur böceği nasıl yapılır, uğur böceği yapımı, yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, nefis yemekleri nefis yemek tarifleri, patates salatası tarifi, 30 aralık 2014 oktay usta yemek tarifleri, salata tarifleri, oktay usta salata tarifleri, lezzetli ve pratik salatalar oktay usta, kolay salata tarifleri, pratik salata tarifleri, değişik salata tarifleri, oktay usta kolay salata tarifleri, oktay usta pratik salata tarifleri, salata tarifi, oktay usta salata tarifi, kolay salata tarifi, pratik salata tarifi, kısır tarifi, makarna tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, oktay ustam, 2014 oktay usta salata tarifleri, resimli salata tarifleri, oktay usta kolay salata tarifi, videolu salata tarifleri, resimli  uğur böceği salatası tarifi, videolu uğur böceği salatası tarifi, 2015 oktay usta salata tarifleri, köz kırmızı biber salatası, köz salata tarifi, kereviz salatası tarifi, salata çeşitleri oktay usta, özel tarifler, kolay tarifler, kolay yemekler, kolay tarifler, çay ikramları, yoğurtlu salata tarifi, yoğurtlu salatalar

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon