Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Vişneli Tavuk Göğsü Tarifi

Tatlımızın ilk önce tavuk göğsünü hazırlıyoruz. Havana 1 yemek kaşığı şekeri ve damla sakızını alıyoruz.

Vişneli Tavuk Göğsü Tarifi

 

Çelik bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

 
Vişneli Tavuk Göğsü Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Süt
1,5 Paket Kedi Dili Bisküvi
1 Yemek Kaşığı Toz Şeker
Tavuk Göğsü İçin:
125 Gram Tereyağı
1 Litre Süt
3 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Paket Damla Sakızı
Üzeri İçin:
2 Su Bardağı Su
500 Gram Vişne
1 Yemek Kaşığı Nişasta
1 Çay Bardağı Toz Şeker

 
Hazırlanışı:
 

Tatlımızın ilk önce tavuk göğsünü hazırlıyoruz. Havana 1 yemek kaşığı şekeri ve damla sakızını alıyoruz. Dövüyoruz.

Çelik bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine sütü boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Ezdiğimiz damla sakızı ve şekeri de tencereye ekliyoruz. Karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz.

Tavuk göğsünün kıvamı koyulaşmaya başladıktan sonra üzerine tavuk oz şekerini boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Tavuk göğsünün kıvamı koyulaşıp, göz göz olduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Dikdörtgen cam fırın kabına kedi dili bisküvilerini diziyoruz. Bir kaseye 1 su bardağı ılık sütü boşaltıyoruz.

Üzerine 1 yemek kaşığı şeker de ilave ediyoruz karıştırıyoruz. Fırın kabındaki kedi dili bisküvilerin üzerine şekerli sütü gezdirerek döküyoruz. Pişirdiğimiz kremayı da üzerine gezdirerek boşaltıyoruz. Spatula ile üzerini düzleştiriyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Bu arada vişneli sosunu hazırlamaya başlıyoruz.

Tencereye çekirdekleri çıkartılmış vişneleri alıyoruz. Üzerine şekeri döküyoruz. Suyunu da üzerine ilave ediyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye nişastayı alıyoruz. Biraz soğuk su dökerek kıvamını açıyoruz. Tencereye boşaltıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Vişneli sosun kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Fırın kabındaki tavuk göğsü kabuk tuttuktan sonra üzerine vişneli sosu gezdirerek döküyoruz. oda sıcaklığında üzeri kabuk tuttuktan sonra buzdolabına alıyoruz. eğer vaktini varsa 1 gece kadar tatlımızı buzdolabında dinlendiriyoruz. Vişneli tavuk göğsü tatlımızı dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

vişneli tavuk göğsü tarifi, oktay usta vişneli tavuk göğsü tarifi, oktay usta yemek tarifleri, pratik tavuk göğsü tarifi, kolay tavuk göğsü tarifi, tavuk göğsü yapılışı, tavuk göğsü nasıl yapılır, elif karlı kimdir, mustafa arı kimdir, çilek soslu tavuk göğsü, elif karlı nerede, elif karlı kiminle, oktay usta ve elif karlı, mustafa arı kiminle, mustafa arı nerede, oktay usta ve mustafa arı, vişneli tatlılar, vişneli tavuk göğsü tarifleri, çilekli tavuk göğsü, vişneli tavuk göğsü tarifi, vişneli tavuk göğsü tatlısı, frambuaz soslu kolay tavuk göğsü, vişneli tavuk göğsü tarif, kavunlu tavuk göğsü, yalancı tavuk göğsü, gerçek tavuk göğsü tarifi, yalancı tavuk göğsü tarifi, tavuk göğsü tarifi oktay usta, tavuk göğsü tarifi ve yapılışı, bisküvili tavuk göğsü tarifi, yalancı tavuk göğsü tarifi resimli, kazandibi tarifi, tatlı tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, kurabiye tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, meyveli tavuk göğsü, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon