Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Yoğurt Çorbası Tarifi

Soğanı yemeklik kesin. Tavaya soğanı alın kavurun. Soğan kavrulduktan sonra üzerine ince kıyılmış aş otunu ilave edin.

Yoğurt Çorbası Tarifi - Otkay Ustam Resmi Web Sitesi www.oktayustam.com
Su kaynadıktan sonra üzerine haşlanmış buğdayı ilave edip tekrar kaynatın. Terbiyesi için bir karıştırma kabına 1 kase yoğurdu alın.   
Yoğurt Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Haşlanmış Buğday
Su
1 Kase Yoğurt
2 Çorba Kaşığı Un
1 Yumurta
Köftesi İçin:
100 Gram Kıyma
Sokareci İçin:
1 Soğan
1 Çorba Kaşığu Tereyağı
Aş Otu
Tuz

 
Hazırlanışı
 

Tencereye su alın. Su kaynadıktan sonra üzerine haşlanmış buğdayı ilave edip tekrar kaynatın. Terbiyesi için bir karıştırma kabına 1 kase yoğurdu alın.

Yoğurdun üzerine 1 adet yumurta ve 2 çorba kaşığı unu ilave edip karıştırın. Üzerine ilk önce soğuk su ilave edip daha sonra sıcak su ilave edip terbiyeyi tencereye buğdayın üzerine ilave edip bir taşım daha kaynatın.

Köftesi için; kıymayı yoğurup fındık büyüklüğünde hazırlayıp una bulayın. Daha sonra köfteleri kızartın. Köfteleri tencereye ekleyin. Sokaracı için tavaya tereyağını alın.

Soğanı yemeklik kesin. Tavaya soğanı alın kavurun. Soğan kavrulduktan sonra üzerine ince kıyılmış aş otunu ilave edin. Üzerine tuz ilave edip tavayı ocaktan alın.

Çorbayı servis tabağına alın. Üzerine sokaracı ilave edip servis edin.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

oktay usta yemek tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, resmi web site, Köfteli Ayran Çorbası tarifleri, ayran çorbası tarifi, ayran çorbası tarifleri, ayran çorbası, çorba tarifleri, çorba yemekleri, oktay usta ayran çorbası tarifi, ümit usta çorba tarifi, 8 ağustos 2008 tarihli yemek tarifleri, aş otu, erzurum çorbası, erzurum yemekleri, erzurum yemek tarifleri, dereotu, aşotu, yoğurt çorbası tarifi, yoğurt çorbası tarifleri, Köfteli Ayran Çorbası tarifi,yöresel yemek tarifleri,

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon