Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Yoğurtlu Salatalık Salatası Tarifi

Salatalıkların suyunun çıkması için ilk önce salatalıkları sert bir cisimle dövüyoruz.

Yoğurtlu Salatalık Salatası Tarifi

 

Bu şekilde salatalık suyunu çıkartacaktır. Salatalıkların kabuklarını soymasan uzunlamasına ikiye kesip, dilimliyoruz.

 
Yoğurtlu Salatalık Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Salatalık
Nar Taneleri
1 Kase Süzme Yoğurt
1 Tutam Taze Nane
1 Tutam Dereotu
1 Tutam Maydanoz
Kızılcık
Nar Ekşisi
Yeşil Fıstık
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Salatalıkların suyunun çıkması için ilk önce salatalıkları sert bir cisimle dövüyoruz. İsterseniz havanla veya merdanenin ucuyla vurabilirsiniz.

Bu şekilde salatalık suyunu çıkartacaktır. Salatalıkların kabuklarını soymasan uzunlamasına ikiye kesip, dilimliyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine biraz nar ekşisi döküyoruz. Süzme yoğurdu da üzerine boşaltıyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Elimizle iyice karıştırıyoruz.

Daha sonra hazırladığımız salatalıklı karışımı salata kâsesine boşaltıyoruz. Yeşillikleri nice nice doğrayıp, salatanın kenarlarına alıyoruz. Salatalıkların üzerine yeşil fıstık koyuyoruz. Salatanın üzerine kızılcık ve nar taneleri serpiştiriyoruz. Salatamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yoğurtlu salatalık salatası tarifi, oktay usta yoğurtlu salatalık salatası, pratik yoğurtlu salata, kolay yoğurtlu salata tarifi, mısırlı yoğurtlu bulgur salatası, yemek sepeti, yemek oyunları, salata tarifleri, oktay usta salata tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yoğurtlu salatalık patates salatası, yoğurtlu salatalık salatası, yoğurtlu köz salatası, yoğurtlu salata tarifleri, yoğurtlu salatalar, yoğurtlu mezeler, yoğurlu salatalık, yoğurtlu salata tarifleri oktay usta, yoğurtlu salata tarifleri resimli, yoğurtlu havuç salatası, börek tarifleri, kek tarifleri, poğaça tarifleri, meze tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon