Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Yufkada Beyti Kebap Tarifi

Doğramış olduğumuz biber ve sarımsakları da kıymaya ekleyerek hepsini karıştırıyoruz. Bütün malzemeyi iyice kıyarak bütünleştiriyoruz.

Yufkada Beyti Tarifi

Doğramış olduğumuz biber ve sarımsakları da kıymaya ekleyerek hepsini karıştırıyoruz. Bütün malzemeyi iyice kıyarak bütünleştiriyoruz. 
Yufkada Beyti Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yufka
400 Gram Kıyma
100 Gram Kuyruk Yağı
3 Yeşil Biber
1 Kırmızı Biber
2 Diş Sarımsak
200 Gram Kaşar Peyniri
1 Yumurta Sarısı
Tuz
Susam
Garnitürü İçin:
3 Domates
4 Yeşil Biber
1 Kase Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 

Yeşil biberi, kırmızı biberi ve sarımsağı ince ince doğruyoruz. Kıymayı ve kuyruk yağını da tahta üzerinde zırh yada satır yardımıyla ince ince kıyıyoruz. Doğramış olduğumuz biber ve sarımsakları da kıymaya ekleyerek hepsini karıştırıyoruz. Bütün malzemeyi iyice kıyarak bütünleştiriyoruz.

Yufkanın bir tanesini açarak ortadan ikiye kesiyoruz. Yuvarlak kenarını hafifçe içe doğru katlıyoruz. Kıymalı harcı dörde bölerek rulo gibi şekil veriyoruz. Yufkanın katlanan kenarına rulo şeklindeki harcı koyarak üzerine rendelenen kaşarı döküyoruz.

Yufkanın kenarlarını börek sarar gibi katlayarak rulo şeklinde sarıyoruz. Yağlanan fırın tepsisine alarak üzerine yumurta sarısı sürüyoruz. Susamı da serperek önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Garnitürü için, Domates ve biberleri iri iri doğrayarak şişlere geçiriyoruz.

Fırın tepsisine alıp önceden ısıtılmış 180 derecelik fırındsa biraz pişiriyoruz. Pişen beytileri dilimleyerek tabağa diziyoruz. Aralarına yoğurt koyuyoruz. Domates ve biberleri de koyarak servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kebap tarifi, kebap tarifleri, beyti kebap tarifi, beyti tarifi, kolay beyti tarifi, beyti nasıl hazırlanır, et yemekleri, et yemek tarifleri, yufka nedir, yufkalı yemek tarifleri, etli yemek tarifleri,

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon