Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Zencefilli Patates Çorbası Tarifi

Zencefilli patates çorbası tarifi için, soğan ve patatesleri küçük küçük doğruyoruz. Sarımsağı da ince kıyıyoruz.

             
Zencefilli Patates Çorbası Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Çorba tenceresine biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız soğan, sarımsak ve patatesleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Sebzeler kavrulurken üzerine 1 yemek kaşığı tereyağını da ilave ediyoruz.
           

         
                     
     
 

Zencefilli Patates Çorbası Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

3 Adet Patates
  1 Parça Taze Zencefil
  2 Adet Soğan
  1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  2 Diş Sarımsak
  Zeytinyağı
  Tuz
  Su
  Terbiyesi İçin:
  1 Kase Yoğurt
  1 Yemek Kaşığı Un
  Yarım Limon
  Su
  Üzeri İçin:
  1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
  1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  Su

 
Hazırlanışı:
 
             
Zencefilli patates çorbası tarifi için, soğan ve patatesleri küçük küçük doğruyoruz. Sarımsağı da ince kıyıyoruz.
               
                Çorba tenceresine biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız soğan, sarımsak ve patatesleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Sebzeler kavrulurken üzerine 1 yemek kaşığı tereyağını da ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.
               
Sebzeler kavrulduktan sonra üzerini geçecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını ırık bırakarak pişmeye bırakıyoruz. Bu arada taze zencefili küçük küçük doğruyoruz. Tenceredeki sebzelerin pişmesine yakın doğradığımız zencefilleri ilave ediyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta zencefilli patates çorbasının terbiyesini hazırlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine yarım limonun suyunu sıkıyoruz. 1 yemek kaşığı unu ilave ediyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz.

Terbiyenin üzerine soğuk su ekleyerek kıvamını açıyoruz. Ardından da tencerede kaynayan sebze suyundan ilave ederek, terbiyeyi ılıtıyoruz. Bu arada karıştırmaya devam ediyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra çorba tenceresine yavaş yavaş boşaltıyoruz.

Bir yandan da karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamız piştikten sonra el blendırından geçirerek püre haline getiriyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su veriyoruz. Servis kasesine zencefilli patates çorbasını boşaltıyoruz.

Ayrı bir tarafta çorbanın sosunu hazırlıyoruz. Küçük bir tavaya 1 yemek kaşığı tereyağı koyuyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine 1 yemek kaşığı domates salçasını ekliyoruz. Kavuruyoruz. Az da sıcak su ekleyerek, sosun kıvamını açıyoruz.

Hazır olan sosu da çorbanın üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazır olan zencefilli patates çorbasını sıcak olarak servise hazırlıyoruz.
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zencefilli patates çorbası tarifi, oktay usta zencefilli patates çorbası tarifi, zencefilli patates çorbası tarifi oktay usta, sütlü patates çorbası tarifi, patates çorbası tarifi, yemek sepeti, zencefilli patates çorbası tarifi pratik, zencefilli patates çorbası tarifi resimli, zencefilli patates çorbası tarifi video, Yayla Çorbası Tarifi, salçalı patates çorbası tarifi, kremalı patates çorbası tarifi, patates çorbası tarifi oktay usta, 15 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, bebekler için patates çorbası tarifi, sütsüz patates çorbası tarifi, oktay usta patates çorbası tarifi, yeşil elma patates çorbası, oktay usta bolu usulü patates çorbası, oktay usta yemek tarifleri patates çorbası, oktay uta yeşil elma, yeşil elma yemekleri, Nohutlu Buğday Çorbası, oktay ustapatates çorbası, manşet, son dakika haberler, haberler, sütlü patates çorbası oktay usta, çorbalar, çorba tarifi resimli, çorba tarifleri, video, oktay usta çorba tarifleri, yayla çorbası tarifi oktay usta, yayla çorbası tarifi oktay usta video, çorba tarifleri, Anadolu Çorbası, kolay çorba tarifleri, domates çorbası, ezogelin çorbası, patates çorbası, 15 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, yayla çorbası, çorba tarifleri video, şehriye çorbası, pratik kolay çorba, kolay çorba tarifleri oktay usta, kolay çorba tarifleri resimli, resimli çorba tarifleri, yemek oyunları, kolay çorba tarifleri video, kolay yemek tarifleri

 

 

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon