Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Zeytinyağlı Börülce Tarifi

Börülcelerin uçlarını kesiyoruz. Parçalamadan uzun uzun bırakıyoruz. Börülceleri iyice yıkıyoruz.

Zeytinyağlı Börülce Tarifi

Şerbet kaynadıktan sonra üzerine damla sakızlarını elimizle kırarak tencereye alıyoruz. Bir taşım daha kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. 
Zeytinyağlı Börülce Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Taze Börülce
4 Adet Domates
2 Adet Soğan
2 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz
Şeker

 
Hazırlanışı:
 

Börülcelerin uçlarını kesiyoruz. Parçalamadan uzun uzun bırakıyoruz. Börülceleri iyice yıkıyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, minik küpler halinde doğruyoruz.

Daha sonra sarımsağı ince kıyıyoruz. Soğanlar küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı alıyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak soğanları kavuruyoruz. Soğanlar pembeleşene başladıktan sonra sarımsakları alıyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Üzerine börülceleri alıyoruz. Karıştırıyoruz. Bir müddet börülceleri kavurduktan sonra üzerine doğradığımız domatesleri de ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Biraz da şeker serpiyoruz. Eğer isterseniz biraz tarçın ve karabiber de ekleyebilirsiniz.

Yemeğimiz çok sulu olmayacak. Fakat biraz su ilave ediyoruz. Üzerine biraz zeytinyağı gezdirerek döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı börülce tarifi, oktay usta zeytinyağlı börülce, pratik zeytinyağlı börülce, kolay zeytinyağlı börülce, yemek sepeti, havuçlu zeytinyağlı börülce tarifi, yemek oyunları, maria ekmekçioğlu kiminle, maria ekmekçioğlu kimdir, maria ekmekçioğlu nerede, maria ekmekçioğlu yemek tarifleri, aşçı maria ekmekçioğlu, oktay usta ve maria ekmekçioğlu, zeytinyağlı börülce salatası, börülceli makarna salatası tarifi, zeytinyağlı taze börülce, zeytinyağlı börülce oktay usta, zeytinyağlı börülce yemeği, börülce salatası, deniz börülcesi, zeytinyağlı yemekler, kuru börülce tarifi, börülce tarifi oktay usta, taze börülce tarifi, börülce salatası, börülce yemekleri, börülce tarator, zeytinyağlı börülce yapılışı, zeytinyağlı börülce nasıl yapılır, resimli zeytinyağlı börülce, mantarlı börülce salatası tarifi, tatlı tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, yaş pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, çorba tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, poğaça tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon