Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Zeytinyağlı Çıntar Mantarı Kavurması Tarifi

Çıntar mantarlarını dikkatlice ve iyice temizleyip, yıkıyoruz.

Zeytinyağlı Çıntar Mantarı Kavurması Tarifi

Bu mantarlar çok topraklı olduğu için, çok dikkatli yıkamamız gerekmektedir. Yıkadığımız mantarları küp küp doğruyoruz. 
Zeytinyağlı Çıntar Mantarı Kavurması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
Yarım Kahve Fincanı Zeytinyağı
1 Kilogram Çıntar Mantarı
1 Yemek Kaşığı Toz Kırmızı Biber
Zeytinyağı
Değirmen Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Çıntar mantarlarını dikkatlice ve iyice temizleyip, yıkıyoruz.

Bu mantarlar çok topraklı olduğu için, çok dikkatli yıkamamız gerekmektedir. Yıkadığımız mantarları küp küp doğruyoruz. Soğanları da küp küp doğruyoruz.

Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Üzerine toz kırmızı biber serpiyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine mantarları ilave ediyoruz. Orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Mantarların pişmesine yakın tuz serpiyoruz. Değirmenden de karabiber kırıp, ocağın altını kapatıyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı çıntar mantarı kavurması tarifi, sizden gelen zeytinyağlı çıntar mantarı kavurması tarifi, pratik zeytinyağlı çıntar mantarı tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, yemek oyunları, çıntar mantarı yemekleri, mantarın faydaları, kanlıca mantarı, mantar çeşitleri, çıntar mantarı nasıl pişirilir, çıntar mantarı kavurması, çıntar mantarı zehirlermi, mantar mücveri, çıntar mantarı tarifi, nuri sesigüzel nerede, sebze yemeği tarifleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, oktay usta ve bülent serttaş, bülent serttaş kimdir, sizden gelen yemek tarifleri, zeytinyağlılar, dolma tarifleri, çıntar tarifi, çıntar mantarı faydaları, mantar çorbası, özel tarifler, çıntar kavurması, mantar yemekleri tarifi, nuri sesigüzel ve evi, zeyinyağlı yemek tarifleri, değişik yemek tarifleri, yemek sepeti, tavuklu mantar yemekleri, mantar kavurma, mantar sote, kaşarlı mantar, etli mantar yemekleri, fırında mantar yemekleri, mantar soslu makarnalı köfte, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, salatalar, mezeler, ilginç yemekler, yöresel yemek tarifler, bülent serttaş ve yeni şarkıları, leziz yemek tarifleri, ve oktay usta, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, kolay çorbalar, zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlılar ve salatalar, oktay usta ve değişik zeytinyağlı tarifler, zeytinyağlı mezeler, sebze yemekleri, zeytinyağlı dolma, çorba tarifleri, tatlı tarifleri, bayat ekmek tarifleri, bülent serttaş ve yeni albümü, çıntar mantarının faydaları

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon