Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Yemeği Tarifi

Barbunyayı tencereye koyuyoruz. Üzerine su koyuyoruz. Ocağa alıp, haşlanmaya bırakıyoruz. Kuruları ayrı ayrı kaseler koyuyoruz.

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Yemeği Tarifi

Üzerlerine yumuşamaları için, ılık su döküyoruz. Yarım saat ılık suda bekletiyoruz. Kuruların koyu rengi çıktıktan sonra suyunu süzüyoruz. 
Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Yemeği Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Barbunya
2 Adet Soğan
Kuru Biber
2 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Kuru Patlıcan
Kuru Domates
Zeytinyağı
Su
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Barbunyayı tencereye koyuyoruz. Üzerine su koyuyoruz. Ocağa alıp, haşlanmaya bırakıyoruz. Kuruları ayrı ayrı kaseler koyuyoruz.

Üzerlerine yumuşamaları için, ılık su döküyoruz. Yarım saat ılık suda bekletiyoruz. Kuruların koyu rengi çıktıktan sonra suyunu süzüyoruz. Burada belirtmek gerekirse, kuru patlıcan, biber ve domatesleri dilimlenmiş olarak kuruttuklarımızdan kullanıyoruz. Soğanı yarım ay şeklinde piyazlık doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıp, tahta kaşıkla karıştırarak kavurmaya başlıyoruz. Soğanların rengi pembeleştikten sonra üzerine salçayı ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Daha sonra yumuşayan patlıcanları tencereye alıyoruz.

Daha sonra biber ve domatesleri birkaç parçaya keserek tencereye alıyoruz. yemeğin kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Yemeği kaynamaya bırakıyoruz. Yemeğimizi karıştırmıyoruz ve yemeği çok sulu hazırlamıyoruz.

Yemeğimiz kaynadıktan sonra üzerine haşlanan barbunyanın suyunu süzüp, ilave ediyoruz. Yemeğin su kıvamını kontrol ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı kuru patlıcan yemeği tarifi, oktay usta zeytinyağlı kuru patlıcan yemeği tarifi, resimli zeytinyağlı kuru patlıcan yemeği tarifi, oktay usta ve yeşil elma, resimli zeytinyağlı kuru patlıcan yemeği tarifi, yemek oyunları, zeytinyağlı soslu kuru patlıcan, erkan mutlu kimdir, oktay usta kuru patlıcan yemeği, kuru patlıcan yemeği yemek, kuru patlıcan yemek tarifleri, etli kuru patlıcan yemeği, kıymalı patlıcan yemeği tarifi, sulu patlıcan yemeği tarifi, patlıcan yemeği tarifi oktay usta, etli patlıcan yemeği tarifi, sebze yemeği tarifleri, dolma tarifi, kolay yemek tarifleri, pratik yemekleri, adana kuru patlıcan dolması, yemek sepeti, erkan mutlu ve yeni albümü, oktay usta ve pratik zeytinyağlı yemek tarifleri, özel yemek tarifleri, yöresel yemekler, yöresel çorbalar, kolay satalar, mezeler, içecekler, etli patlican yemegi tarifi, sulu patates yemeği tarifi, sulu patlıcan yemeği nasıl yapılır, patlıcan yemekleri, fırında etli patlıcan yemekleri, kıymalı patlıcan yemeği tarifi, patlıcan yemeği tarifi oktay usta, etli patlıcan yemeği tarifi, zeytinyağlı sebze yemekleri tarifi, oktay usta zeytinyağlı yemek tarifleri, antep kuru dolması tarifi, çorba tarifleri, zeytinyağlı yemek çeşitleri, tavuk yemekleri, zeytinyağlı fasulye, oktay usta, sebze tarifleri, resimli zeytinyağlı sebze yemekleri tarifi, zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı yemek tarifleri, kolay sebze yemekleri tarifi, diyet sebze yemekleri tarifi, et yemekleri tarifi, et yemekleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon