Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi

Zeytinyağlı taze fasulye tarifimiz yaz aylarının vazgeçilmez yemeği...

             
Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Zeytinyağlı taze fasulye tarifimizi hazırlamak için fasulyeleri temizleyip, kırıyoruz. İyice yıkıyoruz. Ayrı bir tarafta soğanı küp küp doğruyoruz.
             

         
                     
 
   Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
  Yarım Kilogram Taze Fasulye
  1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
  2 Adet Sivri Biber
  2 Adet Domates
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz
  Su

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Zeytinyağlı taze fasulye tarifimiz yaz aylarının vazgeçilmez yemeği...
               
                Zeytinyağlı taze fasulye tarifimizi hazırlamak için fasulyeleri temizleyip, kırıyoruz. İyice yıkıyoruz. Ayrı bir tarafta soğanı küp küp doğruyoruz. Yeşil biberlerin de iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz.
               
                Domateslerinde kabuklarını soyup, küçük küpler halinde doğruyoruz. Daha sonra tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız soğanları tencereye alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.
               
                Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine biberleri ekliyoruz. Kavuruyoruz. Biberler de sotelendikten sonra salçayı ilave ediyoruz. Doğradığımız domatesleri de tencereye alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ardından doğrayıp, yıkadığımız taze fasulyeleri tencereye boşaltıyoruz.
               
                Birkaç dakika kavuruyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Zeytinyağlı taze fasulye tarifimiz çok sulu bir yemek olmayacaktır.
               
                Tüm malzemelerini tencereye ekledikten sonra tencerenin kapağını kapatıyoruz. Orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Yemeğimizin arada su miktarını kontrol ediyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı taze fasulye tarifi, oktay usta zeytinyağlı taze fasulye tarifi, zeytinyağlı taze fasulye tarifi oktay usta, zeytinyağlı taze fasulye nasıl yapılır, zeytinyağlı taze fasulye yapılışı, oktay usta zeytinyağlı taze fasulye, zeytinyağlı taze fasulye tarifi resimli, zeytinyağlı taze fasulye yemek tarifi, düdüklüde zeytinyağlı taze fasulye tarifi, kolay zeytinyağlı tarifleri, kolay zeytinyağlı taze fasulye tarifi, yemek sepeti, pirinç pilavı tarifi, zeytinyağlı tarifleri, meze tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta pratik zeytinyağlılar, zeytinyağlı yemekleri, salata tarifleri, yemek tarifleri, zeytinyağlı kereviz tarifleri, oktay usta zeytinyağlı tarifleri, zeytinyağlı pırasa tarifleri, sebze yemeği tarifleri, oktay usta zeytinyağlı tarifleri, kolay taze fasulye tarifi, prtaik yemek tarifleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, zeytinyağlı taze fasulye, yemek oyunları, oktay usta yeşil elma, küre tv, zeytinyağlı tarifleri oktay usta, oktay usta zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı barbunya tarifi oktay usta, pratik zeytinyağlılar oktay usta, zeytinyağlı fasulye tarifi oktay usta, pratik zeytinyağlı taze fasulye tarifi, zeytinyağlı sarma tarifi oktay usta, oktay usta zeytinyağlı pırasa tarifi, zeytinyağlı bamya tarifi oktay usta, zeytinyağlı enginar tarifi oktay usta, zeytinyağlı kereviz tarifi oktay usta

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon